Identyfikator zasobu
Licencja
Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0
Słowa kluczowe

Medal pamiątkowy, wykonany z okazji XVIII Okręgowej Wystawy Filatelistycznej „Inowrocław ’89”. Awers: w części centralnej popiersie Pawła Cymsa. Po lewej stronie popiersia napis: „PAWEŁ CYMS”, po prawej daty: „1894-1949”. W otoku napisy: „XVIII OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA & INOWROCŁAW ’89 „. Rewers: w części centralnej orzeł w koronie na tle krzyża równoramiennego. Szpony orła oparte na skrzyżowanej szabli i karabinie. Między szablą a karabinem rogatywka powstańcza. Na wizerunku orła umieszczone litery: „T.” „P.” oraz „W.”. U podstawy krzyża wieniec laurowy z umieszczoną w centralnej części tarczą z literą P. Poniżej, pomiędzy ramionami krzyża wymienione nazwy miejscowości: „STRZELNO, KRUSZWICA, JANIKOWO” – po lewej stronie, oraz: „BARCIN, PAKOŚĆ, ZŁOTNIKI KUJ.” – po prawej stronie. W otoku napis: „70-ROCZNICA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 1919-1989 * NA KUJAWACH ZACHODNICH *”. Bok medalu gładki.