Przejdź do głównej treści Przejdź do głównej nawigacji
Identyfikator zasobu
MG-HA-845
Rodzaj obiektu
Sztandar
Autor
nn
Tytuł obiektu
Sztandar XXI Szczepu Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Grudziądz
Technika wykonania
haft, aplikacja
Materiał
ryps, drewno, metal
Wymiary (mm)
960x960
Czas powstania
1974 r.
Pochodzenie
Grudziądz
Lokalizacja
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi
Licencja
-
Słowa kluczowe

Strona główna –  pośrodku sztandaru aplikacja w formie odznaki ZHP, z napisem: „CZUWAJ” pośrodku krzyża znajduje się lilia, w kolorze srebrnym z nici metalizowanej. Nad aplikacją znajduje się napis, również aplikacja: „ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO” o barwie złotawej z nici metalizowanej. Napis ułożony w formie okręgu, poniżej : „XXI SZCZEP IM. 2 ARMII W.P.” W dolnej części napis: „HUFIEC GRUDZIĄDZ”. Sztandar obszyty z trzech stron taśmą pasmanteryjną srebrną metalizowaną z frędzlami o długości 5,5cm. Do sztandaru przyszyte jest 19 pętelek z taśmy pasmanteryjnej biało-czerwonej. W pętelkach znajdują się metalowe kółeczka- brak 2 szt.

Strona odwrotna— pośrodku znajduje się aplikacja w kształcie orła wz. 1955 srebrnego z konturami czarnymi i dziobem złotawym oraz złotymi pazurami .

Drzewce skręcane, lakierowane, okute niklowaną tuleją u dołu od zewnątrz gwintowaną- do zamocowania drugiej części drzewca. Długości 265,5 cm bez głowni. Drewno lakierowane okute niklowaną tuleją z dwoma pierścieniami. Głownia długości 17,5cm w kształcie lilii, z metalu niklowanego. Do drzewca przymocowano pręt.